BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Alexander Hurter | ZA | Summerwood Primary School | No | - |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Anele Fana | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | lindokuhle Coko | Advantage Primary | No | - | |
[4] | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Erik Goedhals | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
- | Allen Gouws | Laerskool Fd Conradie | No | - | |
- | Ruben Smit | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Max Botha | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
- | Imange Puwe | No | - | ||
[3] | Daniël Veldsman | ZA | No | - | |
- | Nicolaas van der Walt | ZA | Cradock Preparatory school | No | - |
[2] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Simon Hoek | No | - | ||
- | David Haywood | ZA | Plett Primary School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Liyema Mancoba | Stirling Primary | No | - | |
- | Rowan Kieck | ZA | Selborne Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-07-23 8:00am | A1 | PELTC - Court 1 |
Alexander Hurter [1]
|
Uyamamela Magigaba
|
6-0, 6-2 |
2022-07-23 8:00am | A2 | PELTC - Court 2 |
Anele Fana
|
lindokuhle Coko
|
1-6, 0-6 |
2022-07-23 8:00am | A3 | PELTC - Court 3 |
Tyler Stanham [4]
|
Erik Goedhals
|
4-6, 5-7 |
2022-07-23 8:00am | A4 | PELTC - Court 4 |
Allen Gouws
|
Ruben Smit
|
1-6, 0-6 |
2022-07-23 8:00am | A5 | PELTC - Court 5 |
Ungakum Magigaba
|
Max Botha
|
0-6, 1-6 |
2022-07-23 8:00am | A6 | PELTC - Court 6 |
Imange Puwe
|
Daniël Veldsman [3]
|
2-6, 0-6 |
2022-07-23 8:00am | A7 | PELTC - Court 7 |
Nicolaas van der Walt
|
David Haywood
|
6-3, 6-0 |
2022-07-23 8:00am | A8 | PELTC - Court 8 |
Simon Hoek
|
Drew Stanham [2]
|
2-6, 3-6 |
2022-07-23 11:00am | A9 | PELTC - Court 7 |
Alexander Hurter [1]
|
lindokuhle Coko
|
4-6, 6-4, 8-10 |
2022-07-24 8:00am | A10 | PELTC - Court 2 |
Erik Goedhals
|
Ruben Smit
|
2-6, 4-6 |
2022-07-23 11:00am | A11 | PELTC - Court 9 |
Max Botha
|
Daniël Veldsman [3]
|
4-6, 6-4, 8-10 |
2022-07-24 8:00am | A12 | PELTC - Court 3 |
Nicolaas van der Walt
|
Drew Stanham [2]
|
4-6, 5-7 |
2022-07-24 10:00am | A13 | PELTC - Court 6 |
lindokuhle Coko
|
Ruben Smit
|
2-6, 2-6 |
2022-07-24 10:00am | A14 | PELTC - Court 7 |
Daniël Veldsman [3]
|
Drew Stanham [2]
|
6-3, 6-3 |
2022-07-24 1:00pm | A15 | PELTC - Court 9 |
Ruben Smit
|
Daniël Veldsman [3]
|
4-6, 6-2, 10-5 |
2022-07-24 2:00pm | B1 | PELTC - Court 1 |
lindokuhle Coko
|
Drew Stanham [2]
|
|
2022-07-24 10:00am | C1 | PELTC - Court 8 |
Alexander Hurter [1]
|
Erik Goedhals
|
|
2022-07-24 10:00am | C2 | PELTC - Court 9 |
Max Botha
|
Nicolaas van der Walt
|
|
2022-07-24 2:00pm | C3 | PELTC - Court 2 |
|
|
|
2022-07-24 2:00pm | D1 | PELTC - Court 3 |
|
|
|
2022-07-24 8:00am | E1 | PELTC - Court 4 |
Uyamamela Magigaba
|
Anele Fana
|
|
N/A | E2 | PELTC - Court 5 |
Tyler Stanham [4]
|
Allen Gouws
(Did not play)
|
Walkover |
2022-07-24 8:00am | E3 | PELTC - Court 6 |
Ungakum Magigaba
|
Imange Puwe
|
6-3, 6-4 |
2022-07-24 8:00am | E4 | PELTC - Court 7 |
David Haywood
|
Simon Hoek
|
6-2, 7-6(2) |
2022-07-24 11:00am | E5 | PELTC - Court 1 |
|
Tyler Stanham [4]
|
|
2022-07-24 11:00am | E6 | PELTC - Court 2 |
Ungakum Magigaba
|
David Haywood
|
|
2022-07-24 2:00pm | E7 | PELTC - Court 4 |
|
|
|
2022-07-24 2:00pm | F1 | PELTC - Court 5 |
|
|
|
2022-07-24 11:00am | G1 | PELTC - Court 3 |
|
|
|
2022-07-24 11:00am | G2 | PELTC - Court 4 |
Imange Puwe
|
Simon Hoek
|
|
2022-07-24 2:30pm | G3 | PELTC - Court 6 |
|
|
|
2022-07-24 2:30pm | H1 | PELTC - Court 7 |
|
|